Senjorams

MySpace-iconIstorinė pinigų raida Lietuvoje
(trukmė 1 akad. val.)

Susipažinsite su istorine pinigų raida Lietuvoje nuo 13 a. iki šių dienų. Užsiėmimas vyks Centų kambaryje ir prie šalia veikiančios banknotų ekspozicijos. Didžiausias dėmesys skiriamas lietuviškų pinigų (litų ir centų) įvedimui 1922 m. ir jų sugrįžimui 1993 m. Trumpai pristatomi okupaciniai pinigai: carinės Rusijos rubliai, Pirmojo pasaulinio karo vokiški ostrubliai ir ostmarkės, Klaipėdos krašto pinigai (notgeltai), Antrojo pasaulinio karo Vokietijos reichsmarkės ir Sovietų Sąjungos primesti rubliai.

Su banknotų ekspozicija susipažinti gali regėjimo ir klausos negalią turintys žmonės edukacijos tekstas įgarsintas ir įrašytas gestų kalba, atspausdintas brailio raštu.

UntitledEdukacinė programa įgyvendinama LKT Kultūros rėmimo fondo finansuojamos kultūros ir meno srities „Atminties institucijos (bibliotekos, archyvai, muziejai)“ projektų dalinio finansavimo 2015 metais lėšomis.

MySpace-iconAušrininko dr. Jono Šliūpo archyvas Šiaulių universiteto bibliotekoje
(trukmė 2 akad. val.)

Susipažinsite su aušrininko, publicisto, istoriko, gydytojo, švietėjo, laisvamanio dr. J. Šliūpo asmenybe, archyvo įkūrimo istorija, jo veikla, archyve saugomomis dr. J. Šliūpo knygomis, laikraščiais, asmeniniais daiktais, rankraščiais.

Edukacinių užsiėmimų kaina asmeniui (grupėms iki 25 asmenų) – 1 Eur;
vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams  – 0,70 Eur.

Kreiptis: Mediateka (III a., 307)
Vyriausioji bibliotekininkė Akvilina Deveikytė
Tel. (8 41) 393048
El. p. akvilina.deveikyte@lib.su.lt

 


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!