Moksleiviams

MySpace-icon Istorinė pinigų raida Lietuvoje
5−12 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

Susipažinsite su istorine pinigų raida Lietuvoje nuo 13 a. iki šių dienų. Užsiėmimas vyks Centų kambaryje ir prie šalia veikiančios banknotų ekspozicijos. Didžiausias dėmesys skiriamas lietuviškų pinigų (litų ir centų) įvedimui 1922 m. ir jų sugrįžimui 1993 m. Trumpai pristatomi okupaciniai pinigai: carinės Rusijos rubliai, Pirmojo pasaulinio karo vokiški ostrubliai ir ostmarkės, Klaipėdos krašto pinigai (notgeltai), Antrojo pasaulinio karo Vokietijos reichsmarkės ir Sovietų Sąjungos primesti rubliai.

Su banknotų ekspozicija susipažinti gali regėjimo ir klausos negalią turintys žmonės edukacijos tekstas įgarsintas ir įrašytas gestų kalba, atspausdintas brailio raštu.

UntitledEdukacinė programa įgyvendinama LKT Kultūros rėmimo fondo finansuojamos kultūros ir meno srities „Atminties institucijos (bibliotekos, archyvai, muziejai)“ projektų dalinio finansavimo 2015 metais lėšomis.

MySpace-icon Magiškas universiteto bibliotekos pasaulis
1−4 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

Sužinosite, kaip nauja knyga atkeliauja iki skaitytojo, kaip jos saugomos saugyklose, skaityklose, kaip kuriamos bibliotekos informacinės sistemos, kokia technika bei technologijos naudojamos rankraščiams skaitmeninti, kaip kompiuteriu rašomos natos ir kuriama muzika, kokie unikalūs dokumentai bei daiktai saugomi bibliotekos dr. Jono Šliūpo archyve.

MySpace-icon Knygų pasaulio įdomybės
1−7 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

Susipažinsite su knygos elementais ir struktūra, didžiausia Lietuvos knyga „Aukuras Salduvei“, mažiausia Lietuvos knyga „Pojūtis“, bibliotekoje saugomomis netradicinio formato, įrišimo ir dizaino knygomis. Mokėsite atskirti reljefinę spaudą, vandenženklius, klijuotines knygas, knygas Brailio raštu ir kt.

MySpace-icon Mano profesija − bibliotekininkas
8−12 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

Susipažinsite su bibliotekininko, komunikacijos ir informacijos specialisto profesija, neturinčia kompetencijų ribų ir leidžiančia suderinti du labai svarbius, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus – tradicijas ir modernumą. Pamatysite daug tradicinių informacijos šaltinių: seniausias bibliotekoje saugomas knygas, retus knygų rinkinius, daugiau kaip 100 metų senumo žurnalus, žymių žmonių rankraščius ir net galėsite pasiklausyti vinilinių plokštelių. Sužinosite, kaip kuriamos bibliotekos informacinės sistemos, skaitmeninami rankraščiai. Lankysitės knygų saugyklose, skaityklose, specializuotuose skyriuose. Pabendrausite su akademinės bibliotekos darbuotojais.

MySpace-icon Aušrininko dr. Jono Šliūpo archyvas Šiaulių universiteto bibliotekoje
10−12 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

Susipažinsite su aušrininko, publicisto, istoriko, gydytojo, švietėjo, laisvamanio dr. J. Šliūpo asmenybe, archyvo įkūrimo istorija, jo veikla, archyve saugomomis dr. J. Šliūpo knygomis, laikraščiais, asmeniniais daiktais, rankraščiais.

MySpace-icon Autorių teisės. Citavimas. Plagijavimas. Bibliografinių nuorodų sąrašo sudarymas
11−12 klasių moksleiviams, profesinių mokyklų baigiamųjų kursų moksleiviams (trukmė 2 akad. val.)

Plačiau sužinosite apie autorių teises, citavimą, plagiatą ir būdus jam išvengti. Gebėsite formuoti naudotos literatūros sąrašą, tinkamai cituoti tekste naudojamus informacijos išteklius.

Edukacinių užsiėmimų kaina asmeniui (grupėms iki 25 asmenų) – 1 Eur;
vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams  – 0,70 Eur.

Kreiptis: Mediateka (III a., 307)
Vyriausioji bibliotekininkė Akvilina Deveikytė
Tel. (8 41) 393048
El. p. akvilina.deveikyte@lib.su.lt

 


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!