Atvirosios prieigos Lietuvos ištekliai

Aiškinamasis ryšių su visuomene terminų žodynas

Žodyne pateikti 655 terminai, apimantys ryšių su visuomene struktūrą ir raidą, etiką ir teisę, ryšių su visuomene auditorijas, taip pat rinkodaros, žurnalistikos, komunikacijos mokslų, sociologijos, vadybos pagrindines sąvokas.

Aruodai 

Informacinė sistema, skirta lituanistikos paveldui kaupti. Joje pateikiama informacija apima penkias mokslo sritis: archeologiją, etnologiją, folklorą, istoriją ir kalbotyrą.

Audioknygos

Lietuviškos audio knygos.

eLABa

Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka.

Epaveldas

LNB ir partnerių paruoštas projektas „Integralios virtualios bibliotekų informacinės sistemos sukūrimas“. Projekto metu sukurtas bibliotekų, archyvų ir muziejų suskaitmenintų kultūros paveldo objektų (tarp jų senosios lietuviškos knygos (1547–1863) ir lietuviškos periodinės spaudos (1864 – 1940 m.)) duomenų bankas.

ETD

Lietuvos aukštųjų mokyklų baigiamųjų darbų, daktaro disertacijų ir jų santraukų, habilitacinių darbų duomenų bazė.

LiDA (Lietuvos HSM duomenų archyvas)

Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų duomenų archyvas, kuris suteikia prieigą prie kokybiškų, tarptautinio lygmens pirminių HSM tyrimų duomenų šaltinių.

Lietuvos Respublikos Seimo svetainė 

Seime įregistruotų teisės aktų projektų, valstybės ir savivaldybės institucijų teisės aktų projektų, ES teisės aktų, 1918−1940 m. teisės aktų paieška.

LITUANISTIKA 

Tarptautinėje mokslinėje duomenų bazėje pateikiami straipsniai, apimantys humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimus, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos istorijos ir dabarties faktai.

MRU eBooks 

Duomenų bazėje pateikiamos Mykolo Romerio universiteto leidyklos atvirosios prieigos viso teksto elektroninės knygos socialinių, humanitarinių ir tiksliųjų mokslų temomis.

Nacionalinės bibliografijos duomenų bazė

Lietuvos spaudos straipsnių bibliografinė duomenų bazė.

Vilniaus universiteto mokslo žurnalai 

Duomenų bazėje pateikiama per 30 Vilniaus universiteto leidyklos leidžiamų mokslo žurnalų įvairiomis temomis: kalbotyros, knygotyros, ekonomikos, teisės, politologijos, psichologijos, istorijos, sociologijos, biologijos, medicinos, kriminologijos ir kt.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!