• 2019 Gegužės
  Pr A T K P Š S
     
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31  
 • Mokytojams ir bibliotekininkams

  MySpace-icon Autorių teisių apsaugos teoriniai ir praktiniai aspektai
  (trukmė 4 akad. val.)

  Užsiėmime pristatomi pagrindiniai, bibliotekoms svarbūs teisės aktai, reglamentuojantys autorių teisių ir intelektinės nuosavybės apsaugą, kūrybinių bendrijų (kūrybinės visumos) licencijos ir jų sąlygos ir kt. Bus aptariamos citavimo ir plagijavimo problemos, pristatomos priemonės ir būdai problemoms spręsti. Seminaro dalyviai susipažins su bibliografinių nuorodų tvarkymo programomis. Praktinėje dalyje bus atliekamos užduotys, susijusios su bibliografinių nuorodų ir jų sąrašo sudarymu.

  MySpace-icon Humanitarinių mokslų informacijos išteklių paieška
  (trukmė 4 akad. val.)

  Užsiėmimo tikslas − suteikti žinių apie humanitariniams mokslams skirtus informacijos šaltinius, plėtoti paieškos juose gebėjimus. Dalyviai susipažins su knygų bei straipsnių paieška bibliotekų kataloguose, atvirosios prieigos ištekliuose, leidyklų interneto svetainėse, elektroniniuose knygynuose, teminiuose kataloguose ir virtualiose bibliotekose bei kituose interneto šaltiniuose.

  MySpace-icon Menų informacijos išteklių paieška
  (trukmė 4 akad. val.)

  Šio užsiėmimo metu bus aptarta meno sričių įvairovė (dailė, muzika, teatras, architektūra, dizainas, fotografija ir t.t.) ir jų savitumas (vizuali, garsinė, tekstinė). Meno kūriniai, jų kūrimo technika, atvaizdavimui būtinos technologijos. Menų informacijos paieškos ypatumai. Meno informacijos šaltiniai internete, duomenų bazėse ir kt. Tekstinės menų informacijos paieška (tradicinės knygos, elektroninės knygos, straipsnių, magistro darbų, disertacijų ir kt. paieška). Konkretaus kūrinio (dailės, muzikos, natų ir kt.) paieška rinkiniuose, internete ir DB. Atvirosios prieigos leidiniai meno tema. Skaitmeninimo projektai. Virtualios meno galerijos, meno kūrinių talpyklos, dalijimosi svetainės, tinklaraščiai ir t. t. Praktinėje seminaro dalyje bus atliekamos meno informacijos paieškos internete užduotys.

  Pastaba. Dalyviams bus išduodami pažymėjimai.

  Edukacinių užsiėmimų kaina asmeniui (grupėms iki 25 asmenų) – 1 Eur; vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams  – 0,70 Eur.

  Kreiptis: Mediateka (III a., 307)
  Vyriausioji bibliotekininkė Akvilina Deveikytė
  Tel. (8 41) 393048
  El. p. akvilina@lib.su.lt


  loading