• 2017 Rugsėjo
  Pr A T K P Š S
     
    1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30  
 • Moksleiviams

  MySpace-icon NAUJA! Ledo vaikystės prisiminimai
  5−10 klasių moksleiviams (trukmė  1 akad. val.)

  Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių skyrius Šiaulių universiteto bibliotekai padovanojo beveik šimtą leidinių apie tremtį. Remiantis buvusių tremtinių prisiminimais, jų kūryba, parengta edukacinė programa moksleiviams.

  Pagrindinis dėmesys skiriamas tremtinio – vaiko – išgyvenimams ir  įspūdžiams: pasakojama apie baisias gyvenimo sąlygas,  suaugusiųjų ir vaikų pastangas išgyventi, vaiko pareigas ir pagalbą šeimai, norą siekti mokslo ir nenutautėti.

  Gyvenimą tremtyje iliustruoja Gintauto Martinaičio piešiniai-prisiminimai, pasakojantys apie tai, ką patyrė vaikas, ką jautė jo siela, matė akys, ką per daugelį metų apmąstė ir jau žilagalvio širdimi ir ranka, nepatyrusia jokių piešimo mokslų, išdėstė popieriuje įtaigiausiais vaizdais, dabar tapusiais tremtinių kančių liudijimu ir dokumentu.

  MySpace-icon Europos kultūros atspindžiai euro monetose
  7−12 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

  Euras cirkuliuoja net 23 Europos šalyse. Viena eurų monetų pusė yra bendroji, kita – nacionalinė, pagal kurią galima atpažinti monetą išleidusią šalį. Monetų nacionalinėse pusėse panaudoti kiekvienai šaliai būdingi elementai, aplink kuriuos apskritimu išdėstyta 12 ES žvaigždžių. Edukacinio užsiėmimo metu išmoksite atskirti įvairių šalių euro monetas. Savo žinias patikrinsite žaisdami kompiuterinį žaidimą „Kurios šalies ši moneta?“.

  MySpace-icon Istorinė pinigų raida Lietuvoje
  5−12 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

  Susipažinsite su istorine pinigų raida Lietuvoje nuo 13 a. iki šių dienų. Užsiėmimas vyks Centų kambaryje ir prie šalia veikiančios banknotų ekspozicijos. Didžiausias dėmesys skiriamas lietuviškų pinigų (litų ir centų) įvedimui 1922 m. ir jų sugrįžimui 1993 m. Trumpai pristatomi okupaciniai pinigai: carinės Rusijos rubliai, Pirmojo pasaulinio karo vokiški ostrubliai ir ostmarkės, Klaipėdos krašto pinigai (notgeltai), Antrojo pasaulinio karo Vokietijos reichsmarkės ir Sovietų Sąjungos primesti rubliai.

  Su banknotų ekspozicija susipažinti gali regėjimo ir klausos negalią turintys žmonės edukacijos tekstas įgarsintas ir įrašytas gestų kalba, atspausdintas brailio raštu.

  UntitledEdukacinė programa įgyvendinama LKT Kultūros rėmimo fondo finansuojamos kultūros ir meno srities „Atminties institucijos (bibliotekos, archyvai, muziejai)“ projektų dalinio finansavimo 2015 metais lėšomis.

  MySpace-icon Magiškas universiteto bibliotekos pasaulis
  1−4 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

  Sužinosite, kaip nauja knyga atkeliauja iki skaitytojo, kaip jos saugomos saugyklose, skaityklose, kaip kuriamos bibliotekos informacinės sistemos, kokia technika bei technologijos naudojamos rankraščiams skaitmeninti, kaip kompiuteriu rašomos natos ir kuriama muzika, kokie unikalūs dokumentai bei daiktai saugomi bibliotekos dr. Jono Šliūpo archyve.

  MySpace-icon Knygų pasaulio įdomybės
  1−7 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

  Susipažinsite su knygos elementais ir struktūra, didžiausia Lietuvos knyga „Aukuras Salduvei“, mažiausia Lietuvos knyga „Pojūtis“, bibliotekoje saugomomis netradicinio formato, įrišimo ir dizaino knygomis. Mokėsite atskirti reljefinę spaudą, vandenženklius, klijuotines knygas, knygas Brailio raštu ir kt.

  MySpace-icon Nuo papiruso ir pergamento iki elektroninės knygos
  5−10 klasių moksleiviams (trukmė 2 akad. val.)

  Sužinosite knygos istorinę raidą: nuo akmens bei molio knygų, papiruso, pergamento, pirmųjų popierinių rankraščių iki spausdintų ir elektroninių knygų. Papildysite per istorijos pamokas įgytas žinias.

  MySpace-icon Informacinės technologijos bibliotekoje
  5−12 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

  Susipažinsite su akademinės bibliotekos informacinėmis sistemomis, rankraščių skaitmeninimo, įvairių formatų garso įrašų perrašymo technika, kompiuterine ir programine įranga regėjimo negalią, motorikos sutrikimų turintiems lankytojams, bibliotekoje įdiegtomis apsaugos ir savitarnos sistemomis. Mediatekoje padirbėsite su moderniausia natografijos programa Sibelius.

  MySpace-icon Knygos nuosavybės ženklai
  7–12 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

  Sužinosite apie knygos nuosavybės ženklus, įrašus, superekslibrisus, ekslibrisus ir jų gaminimo technikas, knygų antspaudus ir lipdes, pamatysite įdomiausius pavyzdžius, saugomus universiteto bibliotekos fonduose, suvoksite nuosavybės ženklų ir istorijos sąsajas.

  MySpace-icon Mano profesija − bibliotekininkas
  8−12 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

  Susipažinsite su bibliotekininko, komunikacijos ir informacijos specialisto profesija, neturinčia kompetencijų ribų ir leidžiančia suderinti du labai svarbius, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus – tradicijas ir modernumą. Pamatysite daug tradicinių informacijos šaltinių: seniausias bibliotekoje saugomas knygas, retus knygų rinkinius, daugiau kaip 100 metų senumo žurnalus, žymių žmonių rankraščius ir net galėsite pasiklausyti vinilinių plokštelių. Sužinosite, kaip kuriamos bibliotekos informacinės sistemos, skaitmeninami rankraščiai. Lankysitės knygų saugyklose, skaityklose, specializuotuose skyriuose. Pabendrausite su akademinės bibliotekos darbuotojais.

  MySpace-icon Aušrininko dr. Jono Šliūpo archyvas Šiaulių universiteto bibliotekoje
  10−12 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

  Susipažinsite su aušrininko, publicisto, istoriko, gydytojo, švietėjo, laisvamanio dr. J. Šliūpo asmenybe, archyvo įkūrimo istorija, jo veikla, archyve saugomomis dr. J. Šliūpo knygomis, laikraščiais, asmeniniais daiktais, rankraščiais.

  MySpace-icon Autorių teisės. Citavimas. Plagijavimas. Bibliografinių nuorodų sąrašo sudarymas
  11−12 klasių moksleiviams, profesinių mokyklų baigiamųjų kursų moksleiviams (trukmė 2 akad. val.)

  Plačiau sužinosite apie autorių teises, citavimą, plagiatą ir būdus jam išvengti. Gebėsite formuoti naudotos literatūros sąrašą, tinkamai cituoti tekste naudojamus informacijos išteklius.

  MySpace-icon Paieška Lietuvos virtualioje bibliotekoje
  11−12 klasių moksleiviams (trukmė 1 akad. val.)

  Sužinosite apie Lietuvos bibliotekų informacines sistemas, gebėsite atlikti paiešką Lietuvos virtualioje bibliotekoje, pasinaudoti atvirosios prieigos ištekliais.

   

  Kreiptis: Informacinių leidinių skaitykla (II a., 203)
  vyriausioji bibliotekininkė Vilija Montvilienė
  Tel. (8 41) 39 30 57
  El. p. vilija.m@lib.su.lt

   


  loading